12-dniowy detox organizmu.

"

Zacznij czytać

Jeśli czytaliście moje poprzednie artykuły, wiecie już, że słucham swojej intuicji 🙂 Kiedy miewałam problemy ze zdrowiem, często słyszałam słowo w mojej głowie: detox. Przez bardzo długi czas, nie miałam odwagi do niego podejść.

Wielu ludzi jest już świadomych tego, iż powietrze nie jest najczystsze, a żywność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego cykliczne przeprowadzanie oczyszczania organizmu jest bardzo ważne. Można to zrobić na kilka sposobów. Ja poznałam następujące:

  • zioła. Odpowiednio dobrane mieszanki ziół przez naturopatę czy też dietetyka żywieniowego. Niestety u mnie nie sprawdziły się. Mój organizm toleruje tylko niektóre zioła. Na większość z nich reaguję uczuleniem w postaci wysypki, bądź wypadania włosów,
  • dieta dr. Dąbrowskiej. Nigdy do niej nie podeszłam, ale wśród znajomych cieszy się dużym powodzeniem i skutecznością,
  • soki. Tego potrzebowałam 🙂 U mnie sprawdziły się w 100%.

Ciało.

Pierwszy detox sokowy zrobiłam we wrześniu 2021r. Zapisałam się na dedykowane warsztaty, prowadzone przez doświadczoną mentorkę Nulinę. Wspomagałam się również jej książką, w której znalazłam:

– przepisy na soki,
– wskazówki  ile soków i o jakiej porze należy pić,
-konkretne porady wspierające proces tj. robienie lewatywy, która oczyszcza organizm z toksyn, pasożytów itp. oraz techniki oddechowe dotleniające, oczyszczające i uziemiające nasze ciało.

Celem tego procesu jest wyłączenie układu trawiennego co powoduje, iż nasz organizm zaczyna leczyć się samodzielnie.  Tak też było w moim przypadku. Efekty zauważalne były już w 4 dniu.

Dlaczego Detox sokowy ma nieocenione właściwości dla naszego organizmu:

  • kiedy już nie dostarczamy pożywienia, nasz organizm zaczyna czerpać substancje odżywcze z własnych tkanek, rozpuszczając je,
  • w pierwszej kolejności schodzi nadmiar wody z organizmu,
  • następnie rozpuszczane są tkanki, które nie są potrzebne tj. tłuszczaki, mięśniaki, torbiele, różnego rodzaju guzy (w tym złośliwe), blaszki cholesterole,
  • normuje się ciśnienie krwi oraz cukier,
  • oczyszczają się wszystkie narządy,
  • soki odżywiają nasze komórki, ponieważ zawierają żywą wodę.

Żywa woda strukturalna, zawarta w świeżo wyciskanych sokach ma zdolności rozpuszczania toksyn w organizmie. Dostarcza tlenu i wartości odżywczych do naszych komórek oraz prawdziwie je nawadnia.

Umysł.

Podczas procesu oczyszczania pojawiają się bóle w ciele. Są to zapisy emocjonalne, które są z niego uwalniane. O tym, że nasze ciało przechowuje wyparte i osądzone emocje pisałam tutaj.

Wszystko co musimy wtedy robić, to tylko obserwować, nie utożsamiać się, akceptować i pozwalać, aby się uwalniało.  W ciszy, dostrzegasz swoje programy i mocą wolnej woli uwalniasz je, aby już więcej nie stanowiły blokady w wyrażaniu prawdziwej siebie.

Po 12 dniach spójrz w lustro i zobacz, jaką masz moc, jak silna jesteś i odważna. Podziękuj sobie i już nigdy w siebie nie wątp. Jeśli przez 12 dni nie jadłaś, możesz wszystko.

Pamiętaj, żadna myśl nie jest prawdą, dopóki w nią nie uwierzysz.

                                                                                                                                        Z  miłością i wdzięcznością

Autorka wpisu

Beata

Komentarze

Data publikacji

18 maja 2022

Zapisz się na newsletter

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments